9.-10. SEPTEMBER - NARODENINY MAMIČKY

VŠETKO PRE POTECHU BOŽSKÉHO SRDCA JEŽIŠOVHO

Tohtoročná púť v Marianke nás naplnil dvojnásobnou radosťou. Prvým bolo narodenie našej Nebeskej Matky. Od samého rána k jej trónu prichádzalo čoraz viac detí.

V piatok večer sa naši mladí zišli pri oltári, aby počas Eucharistie, ktorej predsedal P. Juraj Tirpák, paulín zo Šaštína, ďakovali za dar Matky. Hlavný kazateľ svojimi slovami kládol dôraz na vnútornú slobodu Márie a jej dôveru v Najvyššieho, najmä v najťažších chvíľach jej života. Tejto dôvere učí aj dnes, v dobe tak ťažkej pre všetkých ľudí. Predĺžením Eucharistie bola adorácia a chvály, ktoré pripravili mladí zo spoločenstva ÚDOLIE.

V sobotu sa začala gréckokatolícka liturgia. Hneď po nej modlitba ruženca a katechéza o „zázračnej medaile“, ktorú pripravili milosrdné sestry. Popoludní  sa pri kaplnke sv. Anny konala sa hlavná sv. omša slávnosti, ktorej predsedal P. Marek Ondrej - postulátor procesu blahorečenia bl. Anny Kolesárovej. Súčasťou večerného programu boli aj vešpery, krížová cesta a sväté omše. Vo fotoreportáži zdieľame s vami sobotňajšie oslavy.

Zdieľať na: